stor-perde-nasıl-temizlenir

Stor perde nasıl temizlenir? Çok kolay üstelik evde stor perde temizliğinin çözümünden bahsedeceğiz bu yazımızda, Evinizde hızlıca temizleyeceksiniz.

Stor perde kullanıyorsanız Stor perde temizliği fiyatlarından da mutlaka haberiniz vardır. Metrekare fiyatı 20 TL’TL bu gerçekten yüksek bir maliyet. Maliyetinin yanı sıra perdelerin sökülüp fabrikaya gönderilmesi ve geri gelmesi bazen haftalar sürebiliyor . Özellikle yaz aylarında haftalarca beklemeniz büyük bir olasılık . Sıkı durun sizi tüm bu dertlerden kurtaracağız.

 Stor Perde Nasıl Temizlenir ? Evde !!

Evde stor perde temizliği yapmak çok kolay ancak bunun için bir cihaza ihtiyacımız var yukarıda görselini gördüğünüz buharlı temizleyiciler bunları piyasadan çok uygun bir fiyata satın alabiliyorsunuz . Yaklaşık olarak 150 TL ye satın alabiliyorsunuz tabi markasına göre değişebiliyor. Hemen hemen her markaya ait bu tür temizleyiciler alabilirsiniz. 

Stor Perde Temizliğinde Buharlı Temizleyiciyi Nasıl kullanmalıyım?

Buharlı temizleyicinin bir su haznesi var. Haznenin içi su ile dolduruluyor. Biz sadece su soldurmak yerine ek olarak bir kapak kadar L.O.G da koymanızı öneriyoruz. Sonrasında yapacaklarınız çok basit buharlı temizleyici ile stor perdenizi yerinden çıkarmadan silmeye koyulacaksınız. Mikro fiber bezi kirlendikçe yıkayıp tekrar tekrar stor perdelerinizi buharın gücünü kullanarak pırıl pırıl yapacaksınız. Çok fazla bastırmanıza da gerek kalmayacak kir buharla birlikte olduğu gibi beziniz de kalacak . Bu işlem bittikten sonra kuru bir bez ile kurulamanız yeterli olacaktır.

Dikkat: Stor perde temizliği yaparken buharlı temizleyiciyi uzun süre aynı yerde tutmayınız sürekli yerlerini değiştirerek uygulama işlemini yapmalısınız. Aksi taktirde perdenin yanmasına neden olabilirsiniz. Sadece perdenin üzerinde gezdirin çok fazla bastırmayın .Buradaki amaç buharın kirleri sökmesi.

Bu işlemi gerçekleştirirken camlarınız da açık olmalı,elinizde bir kuru bez mutlaka olmalı buharın etkisiyle nemlenen perdeleri kuru bezi kullanarak kurulanma işlemi yapılmaz ise  perdeleriniz de leke kalabilir.

Evde stor perde temizliğinin en güzel yanı buharlı temizleyici kullanılarak tamamen mikropları öldürmeniz ve bunu yaparken de hiç bir kimyasal kullanmıyor oluşunuzdur. Bu ve buna benzer önerilerimizi takip etmek istiyorsanız Pratik temizlikçim adlı instagram adresimiz  tam size göre mutlaka ziyaret edin.