Duvar Temizliğinde Püf Noktalar. Hiç Yorulmadan!!

Duru Temizlik olarak yıllar süren deneyimlerimizi sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda duvar temizliğinde püf noktalar nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

Duvar temizliği bütün ev hanımlarının korktuğu bir temizliktir genelde müşterilerimiz duvar temizliği için bizden yardım isterler diğer temizliklerini kendileri yapmış olsa bile duvar temizliğine girişmek günümüzde özellikle çalışan bayanlar için çok zordur. Duvar temizliğinde püf noktalar neler olabilir konusunda düşünüp araştırma yaptık. uzun yıllar süren deneyimlerimiz ile oluşturduk ve personellerimize eğitim olarak burada bahsedeceğimiz püf noktalarını anlatıyoruz.

   Duvarların Tümünü Birden Temizlemeye Çalışmayın

Duvarlarınızın tümünü aynı gün temizlemeye çalışmamalısınız çünkü oldukça yorucu bir iş olduğundan bir iki odanın duvarlarını sildikten sonra yorulacaksınız ve performansınız düşecektir.Bunun için günlere bölerek oda oda silmeyi tercih edin.

       Duvar Temizliğinde Mutfak ve Banyonun  Temizliği

Mutfak ve banyonun fayanslarının silinmesinde banyoda sıcak suyu açıp fayansların buhar olmasını bekleyebilirsiniz.Aynı işlemi mutfakta Su ısıtıcının ağzını açık bırakarak yapabilirsiniz. Bu fayansların silinmesini oldukça kolaylaştıracaktır.

   Duvar Temizliğinde Kullanılan Temizlik Malzemelerinin Belirlenmesi

Kullanılan malzeme duvar temizliğinde çok önemlidir. Yıllardır sahada elde ettiğimiz deneyimler neticesinde nerede hangi malzemenin kullanılacağı konusunda bir hayli deneyim sahibi olduk. Duru Temizlik olarak kesinlikle Arap sabunu gibi köpük yapıcı malzemeler kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Nedeni;İkinci kez durulamak zorunda kalmanız buda sizin çok yorulmanıza neden olacaktır. Daha çok log,Aspirin türevi malzemeler kullanmanızı öneriyoruz.

Sıcak su kullanmanızda çok önemlidir.Çünkü kullandığınız temizlik ürününün iyice çözünmesini sağlar.

   Duvar Temizliğinde Mop Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Geleneksel olarak hepimiz Annelerimizden mop kullanılarak silim yapılmasının iyi sonuç vermeyeceğini düşünürüz.

Deneyimlerimiz bunun tam tersi olduğunu gösterdi mopun ucundaki mikro fiber bezler artık çok kaliteli ve merdivene gerek kalmadan mop kullanarak duvarlarınızı çok rahat bir şekilde silip,mop’u çıkarıp yıkadıktan sonra rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.Bu size hem zamandan tasarruf sağlayacak hemde daha az yorulmanızı sağlayacaktır.

Duvar temizliğinde püf noktaları sizinle paylaştığımız yazımız yeterli gelmediyse  Duvar nasıl silinir  adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.  Blogumuz da yeni bir yazıda buluşmak üzere Duru Temizlik olarak temizlikle ilgili sorularınız ve önerileriniz için bize ulaşabilirsiniz.