Klozet-temizliği-nasıl-yapılır

Klozet temizliği nasıl yapılır? Klozet temizliğine dikkat edilmesi neden önemli? Kirli klozetler halk sağlığı açısından neden önemli?

Hepimizin sağlığı açısından önemli olan klozetlerin temizliğini acaba yeterince iyi bir şekilde yapabiliyor muyuz ? Klozetler alaturka tuvaletlere göre daha riskli. Bunun sebebi klozet ile Vücudun temas sağlaması. Eğer vücudunuzun her hangi bir yerinde bir kesik veya bir açıklık var ise sizden önce klozeti kullanan kişininde kan yoluyla bulaşan bir hastalığı varsa size bulaşma olasılığı artar. Bunun için umuma açık yerlerde klozetleri kullanmamanız daha iyi olur. Peki evlerimizde klozetlerin temizliği için ne yapmalıyız? Klozet temizliği nasıl yapılır?sorusunun cevaplarını aşağıda detayları ile anlattık.

   Çocuklara Klozetin Nasıl Kullanmasını gerektiğini öğretmeliyiz

Özellikle kullanım açısında rahat olmasından dolayı evlerimizde klozetleri çocuklar çok fazla kullanırlar ve pek fazla temizliğine dikkat etmezler bunun için yapmamız gerekenlerin başında onlara klozetin nasıl kullanılması gerektiğini öğretmek gelmektedir. Mutlaka her kullanımdan sonra suyu çekmeleri gerektiğini,klozetin tıkanmaması için tuvalet kağıtlarını klozete atmamaları gerektiğini bilmeleri çok önemlidir. Evde hepatit B gibi kan yoluyla bulaşan hastalıklara sahip birileri var ise çocuklar il aynı klozeti kullanmamalıdır.

  Klozet Temizliği Nasıl Yapılır? : Klozeti Neyle temizlemeliyim?

Klozet için kullanacağınız şey çamaşır suyu su ve oda kokusu  karışımı bir sprey kutusu yapmanızı öneririz. Gece yatmadan önce bunu klozetin içerisine sıkmanızı ve durulamadan kalmasını öneriyoruz muhtemelen klozet kullanılana kadar çamaşır suyu akmış gitmiş olacaktır. Bu klozette mikrop üremesini engellemiş olacaktır.

Bununla birlikte klozet temizleyici tabletlerde çok işe yaramaktadır. Mutlaka klozetin içerisinde bu tabletlerden olsun nemli bir ortam olduğu için mikroplar kolay ürerler kullanmış olduğunuz tabletler mikropların üremesini engellemiş olacaktır.Aynı zamanda kokuyu da gidermiş olur.

Klozet örtülerinin olduğu sistemleri de kullanabilirsiniz.

Klozet Temizliği Nasıl Yapılır?:

Klozetinizi Ayda Bir Kere Sıcak Suyla Yıkayın!

Sıcak su kullanmak klozetin içerisinde oluşan atık maddelerin erimesine ,mikropların ölmesine,klozetin tıkanmasını engeller. Böylelikle çıkabilecek masraflardan ve uğraşlardan kurtulmuş olursunuz.

Klozetin Dışının Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış yüzeyini köpüklü suyun içine az miktarda çamaşır suyu karıştırıp fırçalayın sonrasında durulayın ve kuru bir bezle kurutun böylelikle mikroplardan arındırmış olacaksınız.

Evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız klozetlerin temizliğini yaparsak hastalıkların yayılmasını engellemiş olacağımızı unutmamalıyız. Klozet temizliği nasıl yapılır? sorusu kadar önemli bir şey daha var ise ne sıklıkta yapılması gerektiğidir. Klozetleri sık sık temizlemeli kimlerin kullandığına dikkat etmelisiniz. Klozet temizliği kadar banyo temizliği de bir o kadar önemlidir. Banyo temizliğiyle ilgili detaylı bilgileri Detaylı banyo temizliği nasıl yapılır? adlı yazımızdan okuyabilirsiniz. Daha fazla öneri için pratik temizlikçim adlı instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın.