Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Ev temizliği nasıl yapılır ? Ev temizliğine nereden başlanır? ve Boş ev temizliği nasıl yapılır konuyla ilgili tüm detaylar profesyonellerin önerileri .

Yeni evli olabilir ve bir evin temizlik yükünü yeni omuzlarınıza almış olabilirsiniz veya uzun süredir ev hanımı da olabilirsiniz hiç fark etmez . Ev temizliği nasıl yapılır? sizlere bütün ayrıntılar ile adım adım öğreteceğiz. Tek yapmanız gereken yazımızı takip etmek olacak öncelikle ev temizliğine nereden başlanır onu bilmeniz gerekiyor. Bununla ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız ev temizliğine nereden başlanır adlı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz . Ancak bu yazımızda da kısaca ev temizliğine nereden başlanacağına değineceğiz . Başlarken yapmanız gereken ilk adım evi çepeçevre saran evin havasını temizlemek olacak yani bütün pencereleri açarak evinizi havalandırmalısınız.

Havalandırma işlemini gerçekleştirdikten sonra artık ikinci adıma geçebiliriz. Evdeki  tozları elektrik süpürgesiyle iyice alınız . Tozu almadan sakın yerleri silme işlemine geçmeyin . Toz alındıktan sonra yerleri silmeye geçmeyip. Sonrasın da camları sileceğiz. Camları silerken dikkat etmeniz gereken şeyler var buda büyük camları bezle silmemek. Artık eskisi gibi kimse geleneksel şekilde bez kullanarak cam silmiyor. En azından işi iyi bilenler diyelim . Peki camları nasıl silmeliyiz camları cam pelüşü dediğimiz bir aparatla iyice ıslatıyor. Şuraya dikkat etmelisiniz çok önemli hiç bir deterjan kullanmamalısınız sadece su olmalı. Cam pelüş ü ile camları ıslatarak cam çek pası ile camı hızlı bir şekilde çekin sadece bir kaç dakikada cam işini çözümlemiş olacaksınız. Camlarınız da hiç bir bez lekesi kalmayacak .

 Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Son Dokunuşlar

Cam silim işlemini de gerçekleştirmiştik en son şimdi yapmamız gereken eşyaların tozlarını almak eşyalarımızın tozlarını alınca geriye sadece yerlerimiz kalacak . Toz alma işleminin ayrıntılarına girmiyorum hepinizin bu işlemi başarı ile gerçekleştirebileceği kanaatindeyim . Yerleri silmenin incelikleri var yalnız. En temel kural kovada bulunan suyu sık sık değiştirmeniz. Oda oda da suyu değiştirebilirsiniz. Bunu size bırakıyorum ama kovadaki su kirlenince mutlaka suyu değiştirin aksi halde yerde leke kalır. Kullanılan deterjanda çok önemlidir yer silim işleminde . Kullandığınız deterjan köpürmeyen cinsten olmalı ve amonyak bazlı olmalıdır. Aksi halde leke bırakır. Parkeler için sıvı Arap sabunundan daha iyi bir şey düşünemiyorum . Burada köpürme teorisini önemsemeyebilirsiniz ancak bunun dışındaki yerlerde mutlaka köpürmeyen cinsten Deterjan kullanmalısınız.

Aylık Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Aylık ev temizliği nasıl yapılır? Diye sorular alıyoruz sizlerden sıklıkla Aylık ev temizliği yapmak gerçekten de çok önemlidir. Bizim tavsiyemiz haftalık küçük dokunuşlar ile evinizi sürekli temiz tutmanızdır ancak en fazla ayda bir temizlik mutlaka yapmalısınız aksi halde altından kalkamayacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Hem evinizdeki hijyen ortamı bozulduğu için çeşitli sağlık  sorunları ile de karşılaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir