Çocuklu ev temizliğinin püf noktaları! Cidden son yıllarda özellik çalışan annelerin en fazla araştırdıkları konulardan bir tanesi tüm detaylar yazımız da.

Çocuklu bir evin daha temiz olması için bu önerilere kulak verin.
Sağlık ve hijyen için gerekli olan ev temizliği, çocuklu evler için daha fazla önem kazanıyor. Çocuklu ev denildiğinde herkesin aklına ortalığa saçılmış oyuncaklar, kullanılmış ıslak mendil paketleri ve genellikle dağınık bir ortam geliyor. Özellikle emekleme döneminde bebeği olan aileler için ev temizliğine daha da özen göstermek gerekiyor.

Çocuklu ev temizliğinin püf noktaları!

Çocuklu ev temizliğinin püf noktalarını Maddeler Halinde Sıraladık

1-Kapalı ortamlar mikropların en çok barındığı alanlardır. Hijyeni sağlamanın en temel yolu evinizi havalandırmaktan geçiyor. Yaz kış demeden mutlaka her gün düzenli olarak bütün odaları havalandırın. En soğuk kış günlerinde bile çocuğunuzun bulunduğu odayı değiştirerek fazla ısı kaybına yol açmayacak şekilde havalandırma yapın. Özellikle sabahın ilk saatleri ve gün içerisinde birkaç defa mutlaka içeriye temiz hava dolmasını sağlayın.
2-Az sayıda eşya, temizliği oldukça kolaylaştırır. Daha hijyenik bir ortam istiyorsanız evinizde ve çocuğunuzun odasında boş alanlar bırakın. Emin olun, daha kolay temizleyecek ve çocuğunuzun oyun oynaması için daha çok imkan tanımış olacaksınız.
3- Çocuklarınıza küçük yaşlardan itibaren kendi odasının sorumluluğunun ona ait olduğu bilincini aşılayın. Oyuncaklarını, kitaplarını ve masasını toplaması, sizin temizliğe daha az vakit harcamanızı sağlar.
4- Evde hijyenin en çabuk bozulabileceği alanlar mutfak, banyo ve tuvalettir. Evimiz dağınık ve yeterince temiz değilse bile yemek yenilen ve bakterilerin en yoğun olarak üreyebileceği bu mekanları temiz tutun. Bunun için çok çeşitli dezenfekte ürünlerini ya da deterjanları tercih edebilirsiniz. Deterjanlarınızı çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edin. Mesela; duş başlığınızın zamanla oluşan kireç ve kirlerden kurtulmak istiyorsanız bir buzdolabı poşetine elma sirkesi dökün ve başlığı sarın. 1 saat sonra lekelerden kurtulacaksınız. Denemeye değer. Organik temizlik malzemeleri kullanarak temizliğinizi yapabilirsiniz. Organik temizlik malzemeleri nasıl yapılır? adli yazımız faydalı olabilir okumanızı tavsiye ederiz.
5- Çocuklu evlerde pratik olması sebebiyle çok sık kullanılan mikrodalga fırınlar bir süre sonra kir ve yağ tutmaya başlar. Mikrogalda fırını temizlemenin en kolay yolu içerisinde ıslak havlu koyarak 3-5 dakika kadar çalışmaktadır. Aynı kağıt havlu ile fırınınızın içini sildiğiniz de tertemiz olduğunu göreceksiniz.
6-Ellerimiz günlük hayatımızda temizlik için fazlasıyla önem taşır. Dışarıdan her gelindiğinde tüm aile bireylerinin ellerini detaylı şekilde temizlemesi ev hijyenine olumlu şekilde yansıyacaktır.

7- Eğer alerjik bünyeli bir çocuğunuz varsa hijyene her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gerekir. Mümkünse evde halı ve tüylü, yünlü kumaşlar kullanmayın. Eğer halı kullanacaksanız antialerjik olmasına dikkat edin.
8- Kutu ve sepetlerle eşyaları sınıflandırma yöntemi evin daha temiz ve düzenli görünmesini sağlar. Bebeğinizin bezlerini, ıslak mendillerini bir kutuda, emzik ve biberonlarını küçük bir sepette bulundurabilirsiniz.
9- Son olarak unutmayın ki enerjinizi büyük temizlikler için harcamamalısınız. Sizlerden sevgisini bekleyen çocuklarınızla çok daha iyi zaman geçirmeye çalışın. Bir kaç fikir ve kuralla daha hijyenik bir ev elde edebilir.
10- Detaylı temizlik hizmeti için Pratik temizlikçim adlı instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz. Halı yıkama, perde yıkama ve temizlik hizmetinizi en ekonomik seçenekle istediğiniz gün ve saate programlayabilir ve değişen, koşturmacalı hayatınızda kendinize de vakit ayırabilirsiniz.

Çocuklu ev temizliğinin püf noktaları! adlı yazımızda kısaca bilgilendirmeye çalıştık sizleri daha fazla bilgi sahibi olmak için yazılarımızı takip etmeyi ihmal etmeyin.

Diyarbakır da temizlik şirketleri

/
Diyarbakır da temizlik şirketleri arıyorsanız Diyarbakır'ın…

Temizlik Şirketi Diyarbakır

/
Temizlik şirketi Diyarbakır Diyarbakır'ın en eski temizlik…