15 Dakikada-Ev-Temizliği-Nasıl-Yapılır?15 dakikada günlük temizlik nasıl yapılır? . yapılır mı? yapılır yapılır. Hemde öyle bir yapılır ki yazımız hayatınızı oldukça kolaylaştıracak.

Temizlik gerçekten derttir. Özellikle çocuklu aileler ve çalışan bayanlar için bu yazımızda Diyarbakır temizlik şirketleri içerisinde yaklaşık 10 yıllık deneyimimiz sonucunda bütün birikimlerimizi birleştirip 15 dakikada günlük temizlik nasıl yapılır? yazımızı hazırladık. Temizlikten önce evlerimizin daha az kirlenmesi için neler yapmanız gerektiğinden bahsedersek daha iyi olacak. Çünkü evlerimiz ne kadar az kirlenirse o kadar daha az temizlik yapmak zorunda kalacağımız aşikar.

Evimin En Az Seviyede Kirlenmesini Nasıl Sağlarım?

Bir evin can damarı sokak kapısından içeri girdiğiniz hol kısmıdır gol kısmını sürekli temiz tutmazsanız buradan bütün kir diğer odalara yayılacaktır.

Bunu engellemek için ayakkabıların mutlaka dışarıda çıkarılıp öyle içeri alınmasına özen gösterin. Çünkü evlerin en fazla kirlendiği yer sokak kapısıdır. Sokak kapısından içeriye kiri sokmamayı başardığınız taktirde ev büyük ölçüde temiz kalacaktır. Genellikle tuvalet giriş kapısının hemen yanında yapılır. Tuvaletin içerisinde temizlik kovası bulundurup gece uyumadan 1,2 dakika hemen bir paspas yapın . Böylelikle kapı önü sürekli temiz kalır.

Yemekleri olabildiğince mutfakta yemeye özen gösterin oturma odasına yiyecek taşınmasını engelleyin .(mutfağa bir televizyon almak işe yarayabilir:))

Oturma odasına yiyecek getirilmesini engelleyemediniz ise gelen yiyeceklerin tüketildikten sonra tabakların ve bardakların hemen mutfağa geri götürülmesini sağlayın oturma odasında kalan tabak,bardaklar odanın kirlenmesine yol açabilir ve hareketi kısıtlar.

Yapılan anketlerde  % 57 ile en çok mutfakların dağıldığı sonucu çıkmış. Bunu çözümlemekte çok kolay. Yemek yaparken kullandığınız araç gereçleri kullanır kullanmaz yıkayıp kaldırın yemek pişerken sizde bunları halletmiş olacaksınız aldığınız şeyleri mutlaka yerine geri bırakın.

Düzenli Dokunuşlar ile Günlük  Temizlik Sürenizi 15 Dakikaya Çekmeniz Mümkün

15 dakikada günlük temizlik nasıl yapılır? yazımız banyolar ile devam ediyor. Banyolarda da aynı kural geçerli ”kullanır kullanmaz temizle” kuralı.

  1. Duş aldınız çıkmadan hemen içeriyi çek pas yardımıyla kurutun camlarını önceden içeriye koyduğunuz bez ile silip kurutun.
  2. Tuvaletten sonra sifonu çekip fırçayla temizleyin tuvalet tabletlerinden kullanın haftada birde klozeti çamaşır suyuyla yıkarsınız.
  3. Banyodan çıkmadan Vileda yardımıyla yerdeki suyu silip aynalara bir bez yardımıyla sildiniz mi tekrar banyoya dönüp temizlemenize gerek kalmayacak
  4. Camların silim işlemini oda oda yapın her gün bütün camları silip kendiniz de bıkkınlık yaratmaya gerek yok. her gün bir pencere silerseniz işleriniz kalmamış olduğu gibi evinizde savaş alanına dönmeyecektir. Cam temizliğinde mucize yöntemler adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. İşinizi çok kolaylaştıracağından eminim.
  5. Çocuk odasındaki halıların üzerine çocuklarınızın hoşuna gidecek rengarenk halı kılıfları alarak hem onları mutlu etmiş olursunuz hemde kirlendiği zaman rahatlıkla makineye atarak temizleyebilirsiniz.
  6. Duvarların silme işlemini de gün gün yapın aslında her gün bir odanın temizliğini yapmak en mantıklısı aynı zamanda da evin kirlenmemesi için gerekli önlemleri almayı da sakın unutmayın .

Duru Temizlik olarak bu  15 dakikada günlük temizlik nasıl yapılır? sorusunun cevabını vermeye çalıştık önerilerimizi dikkate alırsanız işinize yarayacağından eminiz tüm soru,görüş,öneri,şikayetleriniz için alttaki yorumlar kısmını doldurmayı unutmayın.

 

Diyarbakır da temizlik şirketleri

/
Diyarbakır da temizlik şirketleri arıyorsanız Diyarbakır'ın…

Temizlik Şirketi Diyarbakır

/
Temizlik şirketi Diyarbakır Diyarbakır'ın en eski temizlik…
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir