15 Dakikada Günlük Temizlik Nasıl Yapılır?

 • 15 Dakikada-Ev-Temizliği-Nasıl-Yapılır?Diyarbakır temizlik şirketlerinin en kurumsal firması Duru Temizlik 15 dakikada günlük temizlik nasıl yapılır? sorusunun yanıtını bu yazımızda verecek.
 • Temizlik gerçekten derttir.Özellikle çocuklu aileler ve çalışan bayanlar için bu yazımızda Diyarbakır temizlik şirketleri içerisinde yaklaşık 10 yıllık deneyimimiz sonucunda bütün birikimlerimizi birleştirip 15 dakikada günlük temizlik nasıl yapılır? yazımızı hazırladık temizlikten önce evlerimizin daha az kirlenmesi için neler yapmanız gerektiğinden bahsedersek daha iyi olacak çünkü ne kadar az kirlenirse evleriniz o kadar daha az temizlik yapmak zorunda kalacağınız aşikar.
 • Evimin En Az Seviyede Kirlenmesini Nasıl Sağlarım?
 1. Bir evin can damarı sokak kapısından içeri girdiğiniz hol kısmıdır gol kısmını sürekli temiz tutmazsanız buradan bütün kir diğer odalara yayılacaktır.Bunu engellemek için ayakkabıların mutlaka dışarıda çıkarılıp öyle içeri alınmasına özen gösterin ve hole yakın bir yerde temizlik kovası bulundurup gece uyumadan hemen bir paspas yapın .
 2. Yemekleri olabildiğince mutfakta yemeye özen gösterin oturma odasına yiyecek taşınmasını engelleyin .(mutfağa bir televizyon almak işe yarayabilir:))
 3. Oturma odasına yiyecek getirilmesini engelleyemediniz ise gelen yiyeceklerin tüketildikten sonra tabakların ve bardakların hemen mutfağa geri götürülmesini sağlayın oturma odasında kalan tabak,bardaklar odanın kirlenmesine yol açabilir ve hareketi kısıtlar.
 4. Diyarbakır temizlik şirketleri blogumuzda yaptığımız anketler sonucu % 57 ile en çok mutfakların dağıldığı sonucu çıktı bunu çözümlemekte çok kolay yemek yaparken kullandığınız araç gereçleri kullanır kullanmaz yıkayıp kaldırın yemek pişerken sizde bunları halletmiş olacaksınız aldığınız şeyleri mutlaka yerine geri bırakın.
 5. 15 dakikada günlük temizlik nasıl yapılır? yazımız banyolar ile devam ediyor.Banyolarda da aynı kural geçerli ”kullanır kullanmaz temizle” kuralı
 6. Duş aldınız çıkmadan hemen içeriyi çek pas yardımıyla kurutun camlarını önceden içeriye koyduğunuz bez ile silip kurutun
 7. Tuvaletten sonra sifonu çekip fırçayla temizleyin tuvalet tabletlerinden kullanın haftada birde klozeti çamaşır suyuyla yıkarsınız.
 8. Banyodan çıkmadan vileda yardımıyla yerdeki suyu silip aynalara bir bez yardımıyla sildiniz mi tekrar banyoya dönüp temizlemenize gerek kalmayacak
 9. Camların silimini oda oda yapın her gün bütün camları silip belinizi kırmaya gerek yok her gün bir pencere silerseniz işleriniz kalmamış olduğu gibi evinizde savaş alanına dönmeyecektir.
 10. Çocuk odasındaki halıların üzerine çocuklarınızın hoşuna gidecek rengarenk halı kılıfları alarak hem onları mutlu etmiş olursunuz hemde kirlendiği zaman rahatlıkla makineye atarak temizleyebilirsiniz.
 11. Duvarların silme işlemini de gün gün yapın aslında her gün bir odanın temizliğini yapmak en mantıklısı aynı zamanda da evin kirlenmemesi için gerekli önlemleri almayı da sakın unutmayın .
 • Diyarbakır temizlik şirketleri blogumuz da bu  15 dakikada günlük temizlik nasıl yapılır? sorusunun cevabını vermeye çalıştık önerilerimizi dikkate alırsanız işinize yarayacağından eminiz tüm soru,görüş,öneri,şikayetleriniz için bize iletişim numaralarımızdan mutlaka ulaşın.