Koltuk Temizliğinde Arap Sabunu

  • Duru TemizlikKoltuk temizliğinde arap sabunu kullanımı,Blogumuz da tüm detaylarıyla konuyu ele alacağız.
  • Koltuklar için Duru Temizlik olarak biz profesyonel koltuk yıkama  makinemiz ile koltukları yıkıyoruz.Bu şekilde birinci sınıf sonuç alıyoruz.Ama üzülmeyin size de bu konu da önerilerimiz olacak koltuk temizliğinde arap sabunu kullanımı Osmanlılardan beri gelen bir gelenekmiş ama son yıllarda bir sürü koltuk yıkama deterjanları çıkmasıyla birlikte insanların kafası allak bulak oldu bir diğer nedende arap sabununun parkeleri çok iyi silmesinden solayı artık ahşap temizleyicide kullanılması üreticinin arap sabununu ünlü fabrikalara satmaya başlaması ile arap sabununun  önemini unutmuş olduk Blogumuz da bunu değerli okurlarımıza hatırlatmayı bir borç biliyoruz.
  • Arap Sabunu İle Koltuk Silmenin Tüm Detayları;
  1. Öncelikle ilk kullanacağımız ürün tabi ki su ama sıcak su elinizin dayanabildiği kadar su sıcak olmalı bu arap sabunun ve kirlerin daha iyi çözünmesini sağlayacaktır.Not;Sıcaklık arttıkça çözünürlük artar.
  2. Arap sabununu kovanın içinde sıcak su ile iyice köpürtün sonra patates çuvalı ile çok bastırmadan koltuğunuzu güzelce yıkayın dikkat etmeniz gereken koltuğunuzun kumaşının zedelenmesi,leke olan yerlerde biraz baskı uygulayarak lekelerin kolaylıkla çıkmasını sağlayabilirsiniz.
  3. Arap sabununun en önemli özelliği bazik yapısıdır bazlar kaygandır ve koltuğunuzun üzerinden sıcak su ile yumuşamış kirlerin rahatlıkla kayıp akmasını sağlar.
  4. Gelelim işin en düşündürücü kısmına; Durulama kısmı biz 3 motorlu endüstriyel koltuk yıkama makinemiz ile koltuğun köpüğünü çekiyoruz.Ancak siz bunu yapamayacağınız için kovalı bir elektrik süpürgesi kullanıyorsanız onunla çekebilirsiniz.Yoksa durulama suyuyla silip bez durulanmalı sonra aynı işlem tekrar tekrar yapılıp kurumaya bırakılmalı.
  5. Buradaki en önemli hususlardan biride iyice durulamak eğer iyice durulama yapılmaz ise leke kalmasına neden olur,o yüzden çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.
  • koltuk temizliğinde arap sabunu kullanımı yazımızda arap sabunu ile koltuk silmenin detaylarından bahsettik,sevgili okurlarımız profesyonel makineler kullanmamıza rağmen inanın arap sabununun ve eski ev hanımlarının temizlediği gibi koltukları temizleyemiyor;) çünkü onlar annelerinden öğrendikleri yöntemleri sürekli birbirlerine aktararak en iyi yolları keşfetmişlerdi, Blogumuz da tekrar görüşmek üzere tüm soru,görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.