• Mutfak-Aspiratör-Temizliği-Nasıl-Yapılır?Mutfak Aspiratör temizliği! adlı yazımızda aspiratörün etili bir şekilde nasıl temizlendiğini paylaşacağız.İşinizi çok kolaylaştıracağından eminiz.
  • Mutfak aspiratör temizliği en çok karşılaştığımız konulardan bir mutfakta özellikle yemek pişerken yemeğin buharının içersin de bulunan yağ tanecikleri hem aspiratörün çelik yüzeyine yapışması hemde filtrelerini tıkaması Duru temizlik olarak  mutfak aspiratörü temizliği! yazımızın detaylarına geçmeden önce şu bilgileri vermemiz gerekiyor.Günde bir kaç saat aspiratörünüzü kullanıyorsanız 2 ayda bir düzenli olarak aspiratörünüzü temizlemenizi öneriyoruz.aksi halde işin içinden çıkılması zor bir durumla karşı karşıya gelebilirsiniz aspiratörü temizleyeceğim diye aspiratöre  zarar verebilirsiniz.Dikkat etmeniz gereken diğer hususlardan bir tanesi de kullandığınız temizlik ürünleri bizim size önereceğimiz ürünlerin dışında bir şey kullanmazsanız iyi olur.Yanlış kullanılan malzemeler aspiratörün yüzeyinde çiziklere,renk solmasına neden olabilir.

Aspiratör Temizliği Nasıl Yapılır?

  1. Aspiratörün dış yüzeyinde pişen yemeklerden dolayı en çok yağ lekesi olur bunun içinde bilindiği gibi yağ çöz kullanılır.Çünkü su yağı çıkarmada zorlanır. Ancak piyasada bulunan yağ çözücüler aşırı ağır kimyasallar kullanırlar bu hem sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar doğurabileceği gibi maliyet açısından da pek uygun değildir.Doğal yöntemlere başvurmanız en iyisi olacaktır.
  2. Doğal Yağ Çözücü nasıl Yapılır; Doğal yağ çözücü için yapmanız gereken sadece mandalina ve portakal kabuklarını bir konserve kavanozuna koyup üzerine sirke ekleyip iki hafta bekletmek böylelikle doğal ve hoş kokulu yağ çözücü elde etmiş olursunuz.
  3. Yağ çözücüyü elde ettik şimdi yapmamız gereken şey sıcak suyun içerisine yağ çözücüden ekleyip yumuşa bir bezle iyice silmek lekelerin kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

Aspiratörün Filtrelerini Nasıl Temizlerim?

  1. Filtreleri özellikle kullanım sıklığına temizlemelisiniz yoksa gözenekleri tıkandığı için kokuyu çekmesi oldukça zor olacaktır.
  2. Filtreleri genişçe bir tepsinin içerisine yerleştirin ve yine doğal olarak yaptığımız yağ çözücüyü bir sprey şişesi yardımıyla üzerine sıkın kaynar suyunda ekleyin ve bir süre içerisinde beklettikten sonra bulaşık deterjanı kullanarak süngerle iyice yıkayıp durulayın Aspiratör filtrelerinin gözeneklerinin açılıp açılmadığını kontrol ettikten sonra kurumaya bırakın artık kullanıma hazır bir hale gelmiştir.
  3. Duru temizlik olarak Mutfak Aspiratör temizliği nasıl yapılır adlı yazımızda tecrübelerimizi paylaştık her şeyden önce sizin sağlığınızın bizim için önemli olduğunu lütfen unutmayın doğal ürünler kullanma konusunda lütfen özen gösterin.