Mutfak dolaplarının temizliği nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını uzman Diyarbakır temizlikçi kadromuz ile birlikte yanıtlayacağız.

Mutfak dolapları sakladığı mutfak eşyalarımızın yanında gıdalarımızın da büyük bir kısmını saklamaktadır.Bu yüzden temizliği bütün ailemizin sağlığı açısından çok önemlidir. Peki mutfak dolaplarımızı hem pratik hemde hijyenik bir şekilde nasıl temizlemeliyiz? Diyarbakır temizlik şirketlerinin lideri olan firmamız bu konuda size gerekli tüm bilgileri verecek hiç merak etmeyin!!

 Mutfak Dolaplarının Temizliği İçin Hangi Temizlik Ürünlerini Kullanmalıyım?

Kullandığımız ürünler olabildiğince organik ve köpük oluşturmayan ürünler içerisinden tercih edilmelidir. Kimyasal ürünlerden olabildiğince uzak durmalıyız çünkü kimyasallar mutfaktaki buharlarla yemeklerin içerisine mutfak araç gereçlerine bulaşıp buradan dolaylı bir şekilde yediğimiz içtiğimiz her şeye geçebilir. genellikle L.O.G. Kullanmak en iyi çözümlerden birisidir suyun içerisine bir kapak koyacağınız L.O.G ile dolaplarını iyi bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Mutfak Dolaplarının Silim İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Dolapların temizliğinden önce yılda bir defa mutlaka ilaçlama işlemini yapmalısınız ve bundan sonrada detaylı ve güzel bir temizlik yapmanız gerekir. Mutfakta nemli bir ortam olduğu için hamam böceği,karınca ve hatta dikkat edilmez ise fare bile üremesini sağlayabilir yılda bir kez yapacağınız ilaçlama işlemiyle bunun önünde geçmiş olursunuz.

Geçelim temizlik işlemine temizlikten önce mutfak dolaplarını boşaltmalı ve içerisinde mutfak eşyalarınızı bulaşık makinenize yerleştirip yıkamalısınız sonrasında dolapların içerisine bir elektrik süpürgesi tutmanızı tavsiye ediyoruz.Dolapların içerisine dökülmüş kırıntıları iyice elektrik süpürgesiyle çektikten sonra ılık suyun içerisine bir damla L.O.G damlatarak önce nemli hafif nemli bez kullanarak silim işlemini gerçekleştirin burada bezin hafif nemli olması çok önemli eğer beziniz çok ıslak olursa bu dolapların şişmesine neden olabilir sonrasında da mutlaka sihirli bez kullanarak kurutmalısınız dolapların iç yüzeylerini iki kez bu şekilde siliniz kovanın suyunuda sık sık değiştirmeyi unutmayın artık kovanın bulanmadığını fark ettiğinizde silme işlemini bırakıp kurulama işlemine devam edebilirsiniz.Bulaşık makinesinden çıkardığınız mutfak araç gereçlerini iyice kurulayıp dolapların içerisine önceden hazırladığınız muşambaları serdikten sonra artık araç gereçlerinizi yerleştirebilirsiniz.

Diyarbakır temizlik şirketleri blogumuzda hızlıca mutfak temizliği nasıl yapılır? sorusunun yanıtını vermeye çalıştık yazı dizilerimiz sizi bilgilendirme maksatlı devam edecektir.