Kahve-lekesi-nasil-çikarilir

Kahve lekesi nasıl çıkar? Kahve sevenlerin dikkatle okuması gereken bir yazı hiç bir yerde bulamayacağınız önerilerimizi aşağıda sıraladık.

Kahve bugün dünyada en çok tüketilen içeceklerin biri haline gelmiştir. Etrafınıza bakarsanız insanların araba kullanırken, yürürken veya bir şeylere kafa yorarken kahve yudumladıklarını görebilirsiniz. Eğer sizin de kahve içme alışkanlığınız varsa, en sevdiğiniz giysiye veya masa örtüsüne kahvenin damlaması veya çay dökülmesi kaçınılmazdır. Kahve lekesi bazı özellikler bakımından çay lekesi ile benzer özellikler taşır. Kahveniz koltuğunuza döküldüyse Koltuk yıkamada Arap sabunu mucizesi adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Koltuk yıkamayla sadece kahve lekeleri değil tüm lekeleri yok edebilirsiniz.

Kahve içerken başımıza gelecek küçük kazalar neşemizi bozabilir. Özellikle iş yerindeyken okulda veya bir davet sırasında üzerimize kahve dökülebilir. Kahve dökülen kumaş üzerinde sarımsı bir renkte leke bırakacaktır. Bu tarz oluşan lekelerin kurumasına izin vermeden temizlemek gerekir. Kahve lekesi olmuş elbisenin yıkama talimatlarına mutlaka bakın. Bazı elbiselerin sadece kuru temizleme yapılması gerekmektedir. Leke olan bölgeyi kesinlikle çitileyerek veya hareket ettirerek lekenin daha fazla kumaşa işleyerek yayılmasına izin vermeden adresinize en yakın firmadan kuru temizleme siparişi oluşturun deriz. Ayrıca yalnız kuru temizleme yapılabilen kumaşlar suyla temas ettirilmemelidir.Artık üzülmenize gerek yok çünkü çözümü bizde.

Kahve Lekesini Çıkarmanın Püf Noktaları

Müdahalede bulunmadan önce kahve lekesi olan elbiseyi alın ve tersine çevirin. Lekenin üzerinde soğuk su gezdirin. Bu işlem lekenin gevşemesine yardımcı olacaktır. Sonra lekelenmiş bölgeye ağartıcı ve alkali içermeyen deterjan uygulayın ve yaklaşık 7-8 dakika veya eğer lekenin olmasının üzerinden uzun bir süre geçmişse yarım saat kadar bu şekilde bekletin. Bir sonraki aşamada deterjanı tamamen duruladığınızdan emin olduktan sonra sonra kumaşı yaklaşık 20 dakika ılık suda bekleterek normal şekilde makineyle yıkama yaparak kurutun, daha sonrasında lekenin çıktığını göreceksiniz. Eğer çıkmadıysa leke fazlasıyla elbisenize işlemiş demektir böyle bir durumda gliserin kullanarak lekeyi çıkartabilirsiniz. Lekeli bölgenin alt kısmına pamuk koyun daha sonra lekenin üzerine gliserin damlatın.Leke gliserin sayesinde akarak pamuğa geçecektir böylece en derin lekelerden bile kurtulabilirsiniz. ^.^ (Bu işlemlerin hiç birinde kesinlikle çitileme işlemi yapmayın.). Daha fazla öneri için Pratik Temizlikçim instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diyarbakır da temizlik şirketleri

/
Diyarbakır da temizlik şirketleri arıyorsanız Diyarbakır'ın…

Temizlik Şirketi Diyarbakır

/
Temizlik şirketi Diyarbakır Diyarbakır'ın en eski temizlik…