Kolay bir temizlik için 11 yeni ipucu hiç bir yerde bulamayacağınız ipuçları hayatınızı beklediğinizden daha fazla kolaylaştıracak. Okumadan geçme!

Birçoğumuz için temizlik dünyadaki en sıkıcı görevdir. Ancak size iyi bir haberimiz var. Birkaç basit hileyle temizliği hızlı ve basit bir hale getirebilirsiniz.İşte daha hızlı ve kolay 11 yeni ipucu…

kolay-temizlik

Eşit parçada hidrojen peroksit ve su çözeltisini karıştırın ve tüm kirli alanları, sarı lekeleri ve küfleri ovun. Banyo perdelerinizi de bu şekilde temizleyebilirsiniz.

Diş fırçanızı temizlemek ve mikropları öldürmek için, fırçanızı 1 saat sirkede bekletin. Daha sonra akan suyun altında iyice yıkayın.

kolay-temizlik_2

Banyoda kullandığınız süngerleri temizlemek için de sirkeli sıcak suda, süngerleri 1 saat bekletin. Daha sonra temiz suyla yıkayın.

Küvetinizi kar gibi beyaz yapmak için,

kolay-temizlik_3

Hidrojen peroksiti bir sprey kutusunun içine koyduktan sonra küvet yüzeyine püskürtün. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile yıkayın.

Sitrik asit ile yapılan bir solüsyon etkili bir biçimde sarılekeleri giderir. Solüsyonu yapmak için bir sitrik asit paketi için bir bardak su gerekiyor. Küvet yüzeyine bu karışımı uygulayın ve 20 dakika bekletin. Sonra ılık su ile yıkayın.

Klozetteki kireç nasıl giderilir?

Eşit derecede sitrik asit, hardal tozu ve mısır nisaştasını karıştırın ve bez yardımıyla klozeti temizleyin.
Klozetinizi temizlemeye yardımcı olacak küçük toplar da ahzırlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler: 1 su bardağı toz soda, 1/4 fincan sitrik asit, 1/2 çay kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı hidrojen peroksit, 15-20 damla sevdiğiniz bir esansiyel yağ.

Bir kabın içine toz sodayı dökün ve sitrik asit ekleyin. İkinci bir kapta, hidrojen peroksit ile sirkeyi karıştırın. Kuru karışımın içine diğer kaptaki sirkeli karışımı ekleyin. Son olarak esansiyel yağı da ekleyin. Bir yağlı kağıt üzerine bu karışımdan kaşık yardımıyla küçük toplar yapın. En az altı saat boyunca bu şekilde bekletin. Ve daha sonra kullanılmak üzere cam kavanozun içinde muhafaza edin. Bu küçük topları temizliğe yardımcı olması ve hoş koku bırakması için klozetin içine 1-2 top atarak kullanabilirsiniz.

Fayans aralarını temizlemek için

Bir mum yardımıyla fayanslar arasında oluşan kirleri, mumun ucunu kullanarak kirlerin yok olmasını sağlayabilirsiniz.
Başka bir çözüm olarak; bir kabın içerisine toz sodayı dökün. Kullanılmayan bir diş firçasını ıslatın. ve fayans aralarını ovun. Temizledikten sonra yüzeyi ılık suyla yıkayın. Fayanslarınız yepyeni bir görünümde olacak.

Başka bir çözüm olarak da; 1’e 2 oranında hidrojen peroksit ile sıcak suyu karıştırın. Fırça veya sünger kullanarak fayans arasındaki kirleri temizleyin. Daha sonra yıkamanıza gerek yok.

Fayanslara parlaklık kazandırmak için

Sıcak bir bardak suya 15 gr. sitrik asit ekleyin ve bu solüsyonla fayansları yıkayın. Sonra temiz suyla yıkayın.
Çamaşır makinesinin temizliği için,

Her üç ayda bir çamaşır makinesini temizlemeyi unutmayın! Sitrit asitle çamaşır makinesindeki pisliklerden ve kireçten kurtulabilirsiniz. Makineninizin yıkama haznesine bir miktar sitrik asit dökün. Ve boş halde makineninizi en yüksek sıcaklıkta çalıştırın.

Ayrıca başka bir çözüm yolu olarak; 1 bardak sirke, ¼ fincan kabartma tozu, ¼ su bardağı ve sünger. Bir kasede su ve kabartma tozunu karıştırın. Çamaşır tozu bölmesine bu çözeltiyi dökün. Çamaşır makinesinin tamburuna sirke ekleyin. Ve makineyi yüksek sıcaklıkta çalıştırın. Sona erdikten sonra, lastik contayı bir sünger yardımıyla silin. Daha sonra makinenin içinin kuruması için kapağını açık bırakın.

Ocaktaki yağ lekeleri nasıl çıkarılır?

Sıradan bir silgi kullanarak ocaktaki yağ lekelerini kaldırabilirsiniz. Profesyonel temizlik hizmetleri bile genellikle bu hileye başvuruyor. Başka bir çözüm yolu olarak ise, limon suyu ve limon dilimleriyle ocağınızı temizleyebilirsiniz. Limonun suyunu sıkın ocağınıza uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ıslak bezle silin. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız Mutfak temizliği nasıl yapılır? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kolay bir temizlik için 11 yeni ipucunu sıraladığımız yazımızı beğendiyseniz pratik temizlikçim adlı instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Diyarbakır inşaat Sonrası Temizlik Şirketleri

/
Diyarbakır inşaat Sonrası Temizlik Şirketleri , Duru temizlik…

Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

/
Ev temizliği nasıl yapılır ? Ev temizliğine nereden başlanır?…

Diyarbakır da temizlik şirketleri

/
Diyarbakır da temizlik şirketleri arıyorsanız Diyarbakır'ın…

Temizlik Şirketi Diyarbakır

/
Temizlik şirketi Diyarbakır Diyarbakır'ın en eski temizlik…

Diyarbakır Temizlik Elamanları En İyileri!!

/
Diyarbakır temizlik elamanları , en iyileri ,temizlik…