Temiz bir yaşam alanının özellikleri hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızda Diyarbakır temizlik sektörünün bakış açısını ve temizlik anlayışını yansıtacağız.

Bir çok insana göre temizlik anlayışı farklı olabildiği gibi yaşam alanlarınında temizlik standartları birbirinden farklıdır.Bir hastaneye temiz diyebilmemiz için gereken standartlar ile bir Okula temiz diyebilmemiz için gereken standartlar elbette birbirinden farklı olmalı da zaten ancak iş bu kadar kolay değil ,kirli lekeli bulaşık olmayan cisimler bizlere göre temizdir .Ancak mikroskop altında baktığımız zamanda öylemi acaba dediğinizi duyar gibiyim,tabi ki öyle değil ne yaparsak yapalım cisimlerin üzerindeki bakterileri arındırmamız o kadar kolay değil işin ilginç tarafı zaten bakterileri tamamen temizlememiz gerekmiyor .Bir çok insanda yaygın olarak oluşan genel düşünce tüm mikropları öldürmeliyim herhangi bir bakteri kalmamalı gibi düşünceler ancak gerçek çok farklı gelin birlikte inceleyelim;

Vücudumuz günlük yaşantımızda bir çok mikropla karşılaşır neyse  ki bağışıklı sistemimiz mevcut bu mikroplar aslında vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. Akyuvarlar bu mikropları tanıyarak onlara karşı antikor üretir. Böylelikle o mikropları tanımış olur bundan sonra onlarla karşılaşmamız durumunda bu mikroplar bize zarar veremezler işte tamda bu yüzden yaşam alanlarımız çeşitli kimyasallar kullanılarak tüm mikropları öldürmeye çalışmak bizim için oldukça zararlıdır. Tamamen steril bir ortam oluşturmaya çalışmak hastanelerin dışında oldukça zararlı sonuçlar doğurabilir.

Temiz Bir Yaşam Alanın Özellikleri

  1. Öncelikle yaşam alanın türü önemli hastane ve okul kıyaslaması yapmıştık elbette ikisinde aynı steril ortamı sağlamaya çalışmak yanlış olur.
  2. Tamamen tüm organizmaları yok etmeye çalışmakta yanlıştır bu hem bağışıklık sistemimizi zayıflatır hemde yararlı organizmaların ölmesinde  neden olabilir.
  3. Diyarbakır temizlik sektöründe kullanılan merdiven altı ve yüksek yoğunluğa sahip kimyasallar tüm organizmalara bizlerde dahil oldukça zarar vermektedir bu tür zararlı kimyasallardan uzak durulmalı
  4. Bulunduğumuz ortamın havalandırılması çok önemlidir içerideki havayı sık sık tazelemeliyiz yaz aylarında klimaların filtre temizliklerini de ihmal etmemeliyiz. Oda spreyi gibi kimyasallar kullanıp ortamdakilerin zehir solumasına neden olmamalıyız.
  5. Her zaman doğal temizlik ürünlerini tercih etmeli aşırı titiz yaklaşımlardan uzak durmalıyız.
  6. Halı, Koltuk gibi tüylü ev eşyalarını buharlı makineler ile ara sıra temizliğini yapabiliriz böylelikle hem kimyasal kullanmamış hemde oluşan bakterileri öldürmüş oluruz.

Diyarbakır temizlik konusunda oldukça hassas ve çok fazla kimyayal kullanmanın aşırı titiz olmanın güzel bir şey olduğu düşüncesi oldukça yaygın ancak bilinmeli ki her şeyde doğallık ilk planda olmalıdır aşırıya kaçan temizlik bile olsa zararlı sonuçlarla karşı karşıya gelmeniz olası Duru temizlik olarak önerilerimizden bazıları bunlardı umarım faydalı olabilmişizdir.


Duru Temizlik Şirketi

Diclekent Mahallesi, 250. Sk. 16/B, 21070 Kayapınar/Diyarbakır, Türkiye

Telefon+90 532 570 30 38


 Duru Temizlik Yılmaz Güney Şubesi

 Peyas Mah, Tekya, Mapa Yolu, 307. Sk. D:Sitesi Altı, 21000 Kayapınar/Diyarbakır, Türkiye

Telefon+90 505 636 14 25