Diyarbakır temizlik sektörünün standartları halkımız açısından oldukça düşük ,10 yıllık bir sektör olmasına rağmen bu konuda belli standartlarda hizmet veren firma sayısı oldukça az Duru temizlik standartların yükselmesinde her zaman öncü olmayı amaçlamış Diyarbakır’ın il profesyonel temizlik şirketidir.

Öncelikle bir işin iyisini anlayabilmeniz için işini en iyi yapan diğer seçenekleri ile  karşılaştırmanız gerekir kötü örnekler birbirini tekrarlayan yaklaşımlar tecrübeden,bilgiden ve teknolojiden yoksun alternatifler hep birbirini tekrarlar Diyarbakır temizlik şirketleri içerisin de temizlik işini yapan tamamen birbiriyle aynı şekilde çalışan onlarca firma var bunlar rekabet açısından sadece fiyatları ön plana almış olabildiğince düşük maliyete ve kaliteden yoksun hizmet vererek müşterileri cezbetmeye çalışıyor.

Düşük Maliyetler Yaptıracağınız Temizlik İşinin Daha Pahallıya Patlamasına Neden Olabilir;

Bu gün bir inşaat sonrası temizlik yaptırmak istiyorsunuz ve piyasa araştırması yaptınız ve 3 personelin temizlik malzemeleri kullanılan ekipman,yemek yol giderleri,sigortalarının hepsi dahil 300-350 TL bandında yapılması olanaksız ancak bu fiyatları mutlaka aradığınız şirketlerden alacaksınız .Bu fiyatları kendi aralarında rekabet ederken sizlere sunacaklar ama tabi ki para kazanmak için bir çok şeyden kaçacaklar bunları aşağıda sıraladık;

  1. Personelin sigortasının yapılmaması tek bir personelin sigorta bedeli aylık 600 liranın üzerinde 3 personelin sigortasını yatırmadığı taktirde işveren günlük 60 lira kar geçmiş olacak tabi ki bu fiyata bu işi yaparken sigortasını yatırması olanaksız
  2. Kullanılan temizlik malzemelerinde en kalitesiz olanları seçip yepyeni olan evinizde kullanacaktır maliyeti ne kadar düşürürse o kadar kar elde etmiş olacak,herhangi bir teknik ekipmanda gereksinim duymayacaktır. Mesela en basitinden elektrik süpürgesi kullanılmadığı taktirde dolapların içinde kalan tozlar silindiğinde dolaplarınızı çizecek fakat bunu işveren umursamayacaktır.
  3. Kalifiye olmayan personelleri daha ucuza mal edeceği için işveren bunları tercih edecek deneyimsiz ve işi bilmeyen kişiler yapmış oldukları yanlış uygulamalarla evinize zarar verecekler Örneğin;parkelerin şişmesi,dolapların şişmesi gibi bir çok olay duyduğumuz şeylerden elbetteki merdiven altı bir firma olduğu için hakkınızı aramanızda oldukça güçleşecektir.

Duru temizlik olarak Diyarbakır temizlik şirketleri içerisinde araştırma yaparken o firmayı iyice araştırmanızı varsa onunla ilgili yorumları okumanızı kullandıkları malzemelerden tutun personellerin sigortalı olup olmadıklarını araştırmadan iş vermemenizi öneriyoruz.